21:07
Бондар О.І. - Словник українських говорiв Одещини

Місто: Одеса
Видавництво: Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова
Рік видання: 2010
Кількість сторінок: 222 с.
Опис: 
У словнику подано специфічну апелятивну діалектну лексику, вживану в українських населених пунктах, розташованих у межах Одеської області. До реєстру ввійшли також слова, які мають не тільки семантичні та словотвірні, а й виразні фонетичні, акцентуаційні та морфологічні відмінності у порівнянні з літературною мовою. Для передачі звуків у ілюстраціях використано спрощену фонетичну транскрипцію. При реєстровому слові подано найнеобхіднішу граматичну інформацію, стилістичні, почасти етимологічні позначки, тлумачення семантики, ілюстративний матеріал — речення діалектного мовлення, назви населених пунктів, де засвідчено дану лексему, в деяких випадках ідіоматику. Для полегшення користування словником розроблено розгалужену систему перехресних посилань. До словника додано список умовних скорочень, список населених пунктів Одеської області, у яких було зібрано матеріал, а також карту Одеської області з позначеними населеними пунктами, що входять до списку.
Слова у словнику розташовані за абеткою. Реєстрові слова виділено жирними великими літерами. Ілюстрації виділено курсивом. Словник розрахований як на професійних мовознавців-діалектологів, так і на викладачів вищих навчальних закладів, вчителів шкіл та студентів-філологів. Може придатися також історикам, етнографам, фольклористам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться живим народним українським словом.

Стаття про степовий говір української мови

 Завантажити книгу Бондар О.І. - Словник українських говорiв Одещини PDF 1 МБ
Категорія: Словники українських діалектів | Переглядів: 470 | Додав: tiesto | Теги: діалект, книга, степова говірка, говір, Бондар, словник, завантажити, скачати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar