Автор: Олександр Юхимович Півень / Александр Пивень
Назва: Торба смиху та мишок реготу
Місце видання: Краснодар, РФ
Видавництво: Советская Кубань
Формат: pdf
Кількість сторінок: 221
Мова: українська (кубанська балачка), російська (переважно вступ та пояснення)
Творчість Олександра Юхимовича Півня (1872-1962) - талановитого поета і фольклориста - неоціненне надбання самобутньої кубанської культури. Його побрехеньки, пересипані народним гумором і дотепністю, нікого не можуть залишити байдужим. Дане видання, що містить значну частину творчої спадщини письменника, унікальне ще й тому, що в нього включені твори, які ніколи раніше не видавалися.
...
Читати далі »
|
Рік видання: 1899
У книзі зібрано такі поеми: "На степи", "Троїсте кохання" і "Ткачиха".
...
Читати далі »
|
Рік видання: 1899
Із поетичної спадщини Василя Мови (В. Лиманського).
...
Читати далі »
|
Рік видання: 1899
Із поетичної спадщини Василя Мови (В. Лиманського). [Зі змістом творів, опублікованих в “Зорі”]. [Вступ до публікації поеми “На степи”]. — 1899, т. 6, ч. І: 247 - 249. Підп.: Ів. Фр.
На степи; (піснї про долю переселенців). - 1899, т. 6, ч. І: 250 - 254. І. Єйск, 1883-го року.
На провесні. - 1899, т. 6, ч. І: 254. І. р. 1882-90.
...
Читати далі »
|
«Се один із тих наших літературних діячів, котрим теперішнє положення української справи і українського слова в Росії хоч і не вистудило серця і не витрутило пера з руки, та проте відібрало можність дати свою працю на користь загалові», — так писав про Василя Мову Іван Франко 1899 року і порівнював літературну долю письменника з літературною долею Степана Руданського. До цього ряду загублених талантів, поруч Манжури, Микола Зеров залучив Свидницького, цієї, за висловом Сергія Єфремова, «пропащої сили», підкреслюючи, що був Свидницький невдаха з невдах, претендуючи на перше місце для нього в цьому пантеоні трагічних постатей нашої літератури XIX сторіччя.
...
Читати далі »
|
Рік видання: 1908
Мова (Лиманський) Василь Семенович (1842-1891) український кубанський письменник, поет, драматург. Найповніше видання творів письменника в Україні. В книзі вміщено оригінальні поетичні твори письменника, які давно не видавалися (поезія, переклади з Лермонтова, Слово о полку Ігоря), драма "Старе гніздо й молоді птахи", переклади й листи. В драмі йдеться про конфлікт в родині полковника Чорноморського козачого війська в переломні часи 50-60-х років 19-го сторіччя.
...
Читати далі »
|
Василь Мова (1842 - 1891) - український (кубанський) письменник, поет, драматург. Народився на хуторі біля Солодкого Лиману (звідки й псевдонім - Лиманський) у Чорноморії (нині Краснодарський край, Росія). Архів митця втрачений протягом громадянської війни. Окремі твори з часом поступово віднаходили завдяки пошуковій роботі науковців.
...
Читати далі »
|
П'єса. Інтермедія до драми П. Куліша «Байда» з додатком листа Василя Мови до Василя Гнилосирова і драми П. Куліша «Байда, князь Вишневецький».
...
Читати далі »
|
Автор: Василь Іванис
Місце видання: Мюнхен
Видавництво: Український технічно-господарський інститут
Рік видання: 1968
Формат: pdf
Кількість сторінок: 137
Мова: українська
Опис:
Іванис Василь Миколайович (1888-1974) - економіст, інженер-технолог, історик, педагог, політичний та громадський діяч Кубані. У пропонованому виданні автор розглядає революцію на північному Кавказі, зокрема на Кубані, і боротьбу за незалежність у 1917-1920 рр. Досить непогана книга , автор доволі чітко і ясно зумів описати причини поразок Кубані у боротьбі за незалежність.
...
Читати далі »
|
|