Автор: Підгірняк Володимир
Назва: Бродівська писанка
Рік: 2008
Кількість сторінок: 40
Тип файлу: PDF
Опис: Книга про значення символів на писанках. Як словами зашифрувати купу інформації на писанці (навіть своє ім’я). А зовні це буде виглядати як орнамент. У виданні досліджуються давні прийоми письма на писанці, розкривається суть символів, подається абетка букв, а також числа, що використовувалися людьми ще у древні часи. Досліджується календар, яким користувалися при розписі писанки, та наводяться прийоми його використання.
Автор припускає, що українська мова пов`язана зі символами храмів карпатського типу, подає розміщення букв українського букваря на схемі карпатського храму. Надається також буквенне розшифрування символік, що були зібрані автором у Бродівському районі, що на Львівщині.
Автор використовує матеріали з Велесової книги та інших видань.
Ця книга присвячується світлій пам`яті писанкарки Параскевії Яцишин - писанкарки
...
Читати далі »
|
Автор: Одарка Онищук
Назва: Символіка української писанки
Місто видання: Торонто,
Рік: 1985
Кількість сторінок: 108 с.
Опис: Книга про значення символів на писанках. Книжка Одарки Онищук – це справжній скарб у нашій науці. Вона складається з таких розділів: “Що означає символ?”, “Київські писанки”, “Писанки Полтави”, “Волинська писанка”, “Вербна шутка”, “Ведмежі лапи”, “Символи сонця”, “Сорок клинків”, “Писанки Харківщини”, “Райське дерево” – “Дерево життя”, “Чернігівщина”, “Курськ”, “Херсонщина”, “Вовчі зуби”, “Чорний шлях”, “Сльоза”, “Писанки Одеси”, “Кубанщина”, “Циганські дороги”, “Подільські писанки”, “Буковинські писанки”, “Покуття”, “Гуцульські писанки”,
...
Читати далі »
|
Автор: Дубіч Т. А.
Назва: Диво-писанка
Рік: 2005
Кількість сторінок: 23
Мова: українська
Формат: PDF
Розмір: 5 МБ
Опис: Маленька книжечка. Цікава дитяча книжка з писанкарства! Писанкарство - давня українська традиція розписувати (розфарбовувати) курячі яйця до Великодня. День воскресіння Ісуса Христа - Пасха, або Великдень - одне з найбільших християнських свят, що символізує перемогу життя над смертю. Відзначають його навесні, коли природа прокидається від довгого зимового сну, оживає й оновлюється. Готувалися до свята заздалегідь: білили хату й мастили долівку, наводили лад на подвір’ї, купували подарунки, справляли обновки, пекли паски, фарбували яйця. Для освячення в церкві складали великодній кошик, в якому обов’язково мали бути паска, сіль, хрін, ковбаса, сало і, звичайно, писанки. Щоб виготовити писанку, окрім бажання, потрібне неабияке терпіння і знання секретів писанкарства. Ця книга не лише ознайомить тебе, юний друже, з і
...
Читати далі »
|
Автор: Віра Манько / Вера Манько
Рік: 2001
Жанр: Альбом
Формат: PDF
Мова: українська
Кількість сторінок: 55
Опис: Книга Віри Манько “Українська народна писанка” справді багатогранна і цікава. Вона відкриває читачеві великий і самобутній пласт української культури та мистецтва писання писанок, яке ми ледь не втратили у радянські часи. Книга призначена педагогам образотворчого мистецтва, методистам, керівникам гуртків і студій ІЗО, студентам художньо-графічних факультетів. У книзі: техніка писанкарства, композиції, вправи для різного віку, розроблені в доступній формі. Висвітлено історію писанки та її символіку.
...
Читати далі »
|
|