Місце видання: Каневская, Краснодар, Москва
Рік видання: 2008
Кількість сторінок: 504, іл.
Зібрання творів видатного російського і українського статистика, соціолога, козачого історика і етнографа Ф. А. Щербини (1849-1936) відкриває публікація його чотиритомних спогадів "Пережите, передумане і здійснене", що створювалися в еміграції - в Празі. Події першого тому охоплюють дитячі роки вченого, проведені в станиці Новодерев'янківській Кубанського козачого війська. У книзі відтворені яскраві картини життя чорноморської станиці 1850-1860-х рр., Які свідчать про безсумнівний дар автора.
Книга розрахована на широке коло читачів: дослідників історії та культури, студентів, учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та вихованців кадетських корпусів - всіх, хто цікавиться козацьким минулим Кубані.
...
Читати далі »
|
Видавництво: Товарищество "Общественная польза". – Таганрог: Изд. И.П. Миpонова
Рік видавництва: 1871
Подушко І. П. Починок Ивана Подушка : [Поезії]
Єдина книга його віршів "Починок Івана Подушки" вийшла в 1871 році в Петербурзі. Уже тоді Нечисленні критики, що звернули на неї увагу, віднесли поета до епігонів Т. Шевченка. Наслідування Кобзарю як один з магістральних напрямків в українській поезії далося взнаки ще за його життя.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Катеринодар
Видавництво: друкарня С. Казарова
Рік видання: 1918
Ця книга повинна була служити підручником для тих, хто починає вивчення рідної мови. Видання здійснено за уложенням "Кубанського Українського Товариства Шкільної Освіти"
...
Читати далі »
|
Альтернативна назва: Песни кубанских казаков
Рік видання: 1898
Кількість сторінок: 440 с.
Опис:
У перший том збірки «Пісні чорноморських козаків» увійшло понад триста пісень чорноморських (колишніх запорозьких) козаків, виданих в 1896-1898 роках відомим збирачем кубанського фольклору Бігдаєм Якимом Дмитровичем. Це історичні, військово-побутові, весільні, ліричні, жартівливі і танцювальні пісні - свідки козацької старовини; багато з них і в даний час існують в станицях краю, складаючи золотий фонд пісенного фольклору козацтва.
Творче перевидання збірки А. Д. Бігдая, що стало бібліографічною рідкістю, підготував художній керівник Державного Кубанського козачого хору, лауреат Державної премії та народний артист Росії, професор В. Г. Захарченко.
Збірка адресована як фахівцям-фольклористам і етнографам, так і найширшому колу читачів, які цікавляться традиційною пісенною культурою Кубані.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Прага
Рік видання: 1927
Кількість сторінок: 35 с.
Опис:
Збірник містить статті Громади Українців з Кубані у Празі, присвячені сторінкам історії краю, а також подіям сучасного їм життя Кубані. Саме в цей час після переселення сюди опозиційних Врангелю козацьких діячів (самостійники, демократи, соціалісти та ін.) Чехословаччина перетворилася в справжній центр козацької еміграції.
...
Читати далі »
|
Переклади відомого кубанського письменника та поета В. Мови з давньоруського епосу.
...
Читати далі »
|
Художній твір діяча кубанського українського руху Степана Ерастова, написаний під впливом подій громадянської війни на Кубані.
...
Читати далі »
|
Видавництво: журнал "Життя й революція"
Рік видання: 1926
Кількість сторінок: 33
Повість кубанського письменника Юхима Литовченка, який працював на Кубані в період "українізації" у 20-30 рр.
...
Читати далі »
|
Автор: Олександр Півень / Александр Пивень
Назва: Козацкы жарты та смихи усым людям для втихы
Кількість сторінок: 46
Як і більшість творів Олександра Півня, книга містить багато анекдотів, зарисів з власного життєвого досвіду, а також пісні та загадки. Творчість Олександра Юхимовича Півня (1872-1962) - талановитого поета і фольклориста - неоціненне надбання самобутньої кубанської культури. Його побрехеньки, пересипані народним гумором і дотепністю, нікого не можуть залишити байдужим.
...
Читати далі »
|
Автор: Олександр Півень / Александр Пивень
Брехенька (оповідання) О. Півня - відомого кубанського українського письменника. Творчість Олександра Юхимовича Півня (1872-1962) - талановитого поета і фольклориста - неоціненне надбання самобутньої кубанської культури. Його побрехеньки, пересипані народним гумором і дотепністю, нікого не можуть залишити байдужим.
...
Читати далі »
|
|