Автори: А. П. Пономарьов, Ф. Р. Рильський, Н. А. Маркевич, В. П. Милорадович, П. В. Іванов, В. М. Гнатюк, П. С. Єфименко, І. Я. Франко, В. Я. Дашкевич, Д. М. Щербаківський, X. П. Ящуржинський
Місце видання: Київ
Видавництво: Либідь
Рік видання: 1992
Кількість сторінок: 322 с.
36ipкa знайомить із класичними зразками української етнографічної спадщини, які довгий час були вилучені з нашого духовного життя. Перед читачем постає дивовижний і захоплюючий світ уявлень наших предків, їхні звичаї, вірування, забобони тощо. Книга має науково-довіковий апарат, ілюстрації. Для викладачів, науковців, студентів, yсіx, хто цікавиться вітчизняною icтopiєю та етнографiєю.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Луцьк
Видавництво: Волинська обласна друкарня
Рік видання: 2005
Кількість сторінок: 310 с.
Пропоноване видання порушує питання походження в українському фольклорі образів та сюжетів первісної міфології. Для з’ясування цього завдання залучаються, крім фольклористичних, археологічні та етнологічні матеріали.Зміст
Міфологія казки
Міфологія календарно-обрядового циклу
Міфологія замовлянь
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Либідь
Рік видання: 2002
Кількість сторінок: 664 с.
Книга є спробою осмислення надзвичайно багатого та яскравого світу української дохристиянської міфології - народних уявлень, звичаїв та обрядів, вірувань та повір'їв. Текст супроводжується авторськими ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів минулого та грунтовною бібліографією.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Рівне
Рік видання: 2007
Кількість сторінок: 556 с.
У монографії чи не вперше в історії української філософської науки автор, використовуючи порівняльно-історичний аналіз і співставлення з іншими індоєвропейськими міфологічними системами, спробував комплексно осмислити та реконструювати міфорелігійний світогляд наших Предків, зокрема, пантеон давньоукраїнських богів. У книзі зібрано унікальний ілюстративний матеріал з різноманітних історичних та сучасних джерел.
"Генеалогія богів давньої України" започатковує, без перебільшення, унікальну в історії українського книгодрукування серію "Українська міфологія", в рамках якої найближчим часом побачать світ нові книги: "Коляда. В трьох книгах", "Ярило. В двох книгах", "Купало. В двох книгах", "Замовляння", "Небилиці" та ін.Для науковців – істориків, філософів, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, а також для широкого кола читачів, які прагнуть свідомого розуміння коренів історії та культури рідного народу.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Веселка
Рік видання: 1993
Кількість сторінок: 72 с.: іл.
Відьми, русалки, упирі, домовики, чорти — ці так давно створені народною уявою дивовижні образи — не тільки матеріал для вивчення історії народу, його мови, давньої філософії. Вони й досі живуть у свідомості сучасної людини і не втрачають свого впливу на подальший розвиток українського етносу. Отже, щоб пізнати себе, духовну культуру свого народу, треба вивчати і його вірування.
Нариси з української демонології відомого українського етнографа і фольклориста є цінною історико-науковою розвідкою, цікавою не лише фахівцеві, а й широкому колу читачів.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Либідь
Рік видання: 1994
Кількість сторінок: 309 с.
В книзі кільканадцять сторінок українським язичницьким і язичницько-християнським (змішаним) легендам. У язичницько-християнських легендах дійові особи християнські, а сюжет язичницький.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Український письменник
Рік видання: 1993
Кількість сторінок: 63 с.
Тисячу років перебували в забутті найстародавніші духовні скарби українського народу — міфи й легенди дохристиянської доби. Пропонована книжка відомого письменника, літературознавця і лінгвіста, краєзнавця і етнографа в певній мірі відроджує величний пантеон міфічних героїв і персонажів, що їх створила поетична уява праукраїнців.
Словник, як своєрідне одкровення про наших давніх предків, стане в пригоді кожному, хто прагне зазирнути в саму глибінь історії України, пройнятися її красою, мудрістю й дивовижним, хвилюючим злиттям Людини з Природою.
Міфи і легенди стародавньої України, записані відомим українським народознавцем, письменником Сергієм Плачиндою, які увійшли до "Словника давньоукраїнської міфології": "Сокіл-Род", "Прадуб", "Білобог і Чорнобог", "Коляда і Мара", "Земля", "Дажбог і Жива", "Божич", "Перун", "Стриба", "Сварог".
...
Читати далі »
|
Місце видання: Тернопіль
Видавництво: Навчальна книга - Богдан
Рік видання: 2009
Кількість сторінок: 408 с.
«Міфи та легенди давньої України» — захоплююча літературно-художня розповідь про дивовижний світ наших далеких пращурів, їхню високу духовність і єдність із Природою, рідною Землею. Пером і пензлем автор малює яскраві міфічні образи, які, незважаючи на усілякі перешкоди, пережили віки і дожили до наших днів. Це — Сварог, Перун, Дажбог, Лада, Купало, Коляда, Берегиня та інші, а ще — величезна кількість демонологічних персонажів.Пропонована книга — то набуток багаторічної праці, який пропонується усім, хто цікавиться українським народознавством, з вірою і надією, що його належно поцінують як широкий загал читачів, так і мистецтвознавці.
ЗМІСТ
- Корпус української міфології. Степан Пінчук
- Оріана
- Всебог
- Сокіл-Род
- Род
- Дерево життя
- Лада
- Ладо
- Білобог
- Чорнобог
- Сварог
- Перун
- Дажбог
- Світовид
- Сварожич
- Троян
- Стрибог
- Арей
- Слава
- Симаргл
- Коляда. Святий вечір
- Дідух
- Ого-го,
- Коза
- Дана
- Ордан
- Ярило
- Велес
- Хорос
- Ясен-Місяць.
- Щедрий вечір
- Миха
- Калета
- Шум-Шумлячий
- Колодій
- Полель
- Леля
- Віночок
- Небесні ворота
- Великдень
- Писанка
- Урай-Рай
- Зільник Золота
- Купало
- Марена
- Спас
- Дівич-Діванна.
- Рожаниці
- Мокоша
- Берегиня
- Чур і Пек
- Троянці
- Амазонки
- Культ Предків
- Волхви
- Смерть
- Зоряне небо
- Заратустра
- Будда
- Дороги
- Птахи
- Божа Муха
- Русалки
- Мавки
- Лісовик
- Водяник
- Домовик
- Сатана
- Вій
- Перевертні
- Відьма
- Лиса Гора
- Кощій Безсмертний
- Змій Горинич
- Баба Яга
- Мандрівка в Оріану. Автор
- Скарби міфології, підняті з глибин тисячоліть. Григорій Дем’янчук
- Додаток. Український гороскоп
- Коло свароже
- Міфологічний словник
- Примітки
- Література
...
Читати далі »
|
Місце видання: Харків
Видавництво: Промінь
Рік видання: 2005
Кількість сторінок: 64 с.: іл.
З вікових глибин зринає перед нами фантастичний світ легенд, казок і міфів України. Книга дарує своєму юному читачеві найкращі з них. Усі вони захоплюють своєю дотепністю, витонченістю, мовним багатством. Широке коло фантастичних героїв постає перед нами: відьми й вовкулаки, вовкуни і змії, водяники й русалки, ворожбити і знахарі, вурдалаки й дідьки. Але, які б не були складні ситуації, перемагає наш дотепний і щирий народ з його багатою фантазією і мудрим гумором. Чимало легенд пов'язано з нашими уславленими Карпатами, природою України і повсякденним буттям.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Харків
Видавництво: Фоліо
Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 56 с. (неповна версія)
Як Господь створив землю, звідки пішли гори, як з’явилися на світ чоловік та жінка, звідкіля узялися зорі, грім та блискавка, як було засновано Київ, як помер Олег, як хрестилася княгиня Ольга…
Міфи та легенди, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про історичне минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи, а також навчають правил, яких має дотримуватися людина протягом усього свого життя.
...
Читати далі »
|
|