« 1 2 3 4
Місце видання: Київ
Видавництво: Довіра
Рік видання: 2003
Кількість сторінок: 385 с.
Мова: українська
«Міфи України» — безумовно найкращий посібник з народознавства, що будь-коли видавався у нас. Це переклад на українську мову з книги Георгія Булашева "Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях". Адже навряд хто з сучасних письменників, етнографів спроможний змагатися з таким унікальним оповідачем, як автор «Міфів» Георгій Булашев. «Міфи України» — це всесвіт народних вірувань, казок, притч, оповідок. І якщо ви хочете, аби ваша дитина вивчила народознавство, — досконалішої книжки, ніж ця, вам не знайти. Містить багато термінології. Цікавий погляд народу на буденні речі. ... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 211 | Додав: tiesto | Дата: 22.10.2019 | Коментарі (0)

Місце видання: Київ
Видавництво: Український письменник
Рік видання: 2005
Кількість сторінок: 222 с.
У книзі відомого народознавця Галини Лозко розповідається про непересічну значимість народних звичаїв і обрядів, пов'язаних із календарем. Кількаразові зміни літочислення впродовж двох тисячоліть зруйнували основи природного астрономічного календаря, за яким жили наші давні Предки. "Народ, що втратив свій власний календар, блукає у тисячоліттях недолі й пітьми. Лише той, хто пам'ятає, який сьогодні день, здатний відчути пульс Всесвіту", - вважає авторка. Галина Лозко вперше в Україні порушила проблему реконструкції дохристиянського календаря Київської Русі. Міфологія власного народу розглядається авторкою як спосіб пізнання істини, а родова логіка прокладає шляхи осягнення етнічного ідеалу. ... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 512 | Додав: tiesto | Дата: 31.05.2019 | Коментарі (0)

Місце видання: Тернопіль
Видавництво: Мандрівець
Рік видання: 2011
Кількість сторінок: 368 с.
У цій унікальній книжці зібрано близько 4 тисяч слов’янських історичних та міфологічних імен, що складали рідний іменослов (словник імен) наших Пращурів.
Словник є переконливим свідченням того, що до прийняття світових релігій слов’яни вже мали багатющий запас власних, рідних і зрозумілих усім імен - не запозичених і не нав’язаних силоміць чужоземцями. Нині, коли, здавалося б, все мало потонути в морі глобалізму, наша ідентичність і далі утверджується як самобутній феномен, що існував у житті наших Предків і житиме в наших нащадках. ... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 300 | Додав: tiesto | Дата: 31.05.2019 | Коментарі (0)

Автор: Лозко Г. С. 
Місце видання: Вінниця
Видавництво: Континент-Прим 
Рік видання: 2007
Кількість сторінок: 520 с.
Мова: сучасна українська
Велесова книга – єдина дерев’яна книга, що не згоріла у вогнях інквизицій і дійшла до нашого часу. Вона має багато прихильників і не менше – противників. Одні вважають її священною книгою слов’ян, інші – підробкою, фальсифікацією. Звичайно, християни схильні називати фальсифікатом усе, що суперечить їхньому світогляду. Ця «релігія любові» винищила народів більше, ніж радянська імперія. Що вже казати про дерев’яні книги! Знайдена на теренах України на початку ХХ століття, книга приголомшує насамперед своєю архаїчністю, яку підробити важко. Коли її читають українці, кажуть, що пробуджується генетична пам’ять. Проте російський філолог О. Трубачов бачить у Велесовій Книзі лише «враждебную идеологическую концепцию», тому чекати на неупереджене наукове прочитання пам’ятки не приходиться. Як би там не було, читачам представлено геніальний літературний твір, написаний давніми українцями про славетну минувшину, в якій діють наші рідні Боги та героїчні Предки, зазначає "Народний оглядач". А тим, хто хоче влаштувати дискусію про автентичність Велесової Книги, пропонуємо переключити свою увагу на Біблію та встановити, ким і коли вона була написана та про чиїх зовсім не героїчних предків у ній ідеться. ... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 401 | Додав: tiesto | Дата: 29.05.2019 | Коментарі (0)

Місце видання: Київ
Видавництво: Белее
Рік видання: 2003
Кількість сторінок: 108 с.
Мова: сучасна українська
Збірник молитов, легенд, оповідань про давню слов'янську історію написаних праукраїнською (давньоукраїнською) мовою. Велесова книга - безцінна літературна пам'ятка українського народу дохристиянського періоду, сенсаційна знахідка денікінського полковника Алі Ізенбека в маєтку на Харківщині 1919 р. Вона збагатила наші знання з історії України, висвітливши маловідомі XII ст. до н.е. - IX ст. н. е., дала уявлення про життя і вірування наших предків.
Велесова книга свідчить, що наші далекі пращури мали розвинене почуття людської гідности, національної свідомости, патріотизму, неабияку здатність до твор-чости, високі духовність і мораль. Священну любов до рідної землі підтверджували вмінням її боронити, завдяки чому вижили. Вміли також "любити світ зелений і життєдайний, любити друзів своїх і бути мирними між родами" (до ... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 325 | Додав: tiesto | Дата: 29.05.2019 | Коментарі (0)

"Українське язичництво" Галини Лозко — це спроба систематизувати найдавніші вірування нашого народу. Це погляд на українську міфологію як на Олімп давніх Богів, яким вклонялися предки українців. Відродження предківських знань про світ — головна ідея книги. Додається також народовірський календар та праслов'янський іменослов. Книга буде корисною вчителям-народознавцям, студентам і всім, хто цікавиться етнічною вірою українців.
На допомогу тим, хто вивчає курс "Українське народознавство".
Язичництво – віра племені людей, пов'язаних спільними звичаями і походженням. Усі народи до прийняття світових релігій мали свої етнічні віри.
Якою була віра праукраїнців, яких богів вони шанували, як здійснювали ритуали на їх честь, як відстоювали свою віру й гинули за неї – про все це дізнається читач з книги.

... Читати далі »
Категорія: Книги по українському язичництву | Переглядів: 739 | Додав: tiesto | Дата: 24.03.2019 | Коментарі (0)