Місце видання: Клуж-Напока, Чернівці
Видавництво: Критеріон, Букрек
Рік видання: 2005
Кількість сторінок: 104 с.
Мова: українська, румунська, англійська
Мирослава Шандро – українська дослідниця в Румунії – пропонує читачам долучитись до чарівного світу вишивки. Вона перша в Румунії розпочала детальне вивчення народного мистецтва цього краю. Зацікавлення до нього у Мирослави Шандро виникло в юнацькі роки. Розповідала: “Все моє дитинство та юнацькі роки пройшли в горах, між гуцулами. Я ознайомлювалась з їхніми звичаями, побутом, зуміла заглянути в їхню щиру душу. Відтоді плекала до них глибоку і сердечну симпатію, захопилася матеріальною і духовною культурою верховинців… Упродовж 40 років вивчала щоденне життя гуцулів. Опрацьовуючи зібрану колекцію народних вишивок (понад 1500 зразків), вирішила підготувати альбом з узорами для опублікування. Свій задум пояснила: щоб прекрасні зразки вишивок не втратились (в багатьох місцях вони вже замінюються іншими і несправжніми), вирішила віддати їх знову людям. Вибрала з колекції народних збірок найтиповіші геометричні узори, намалювала їх у кольорах, розмістила на окремих таблицях, написала пояснювальний текст і подала 11 січня 1982 р. у видавництво «Критеріон» м. Бухареста. ... Читати далі »
Категорія: Книги по вишивці і українському костюму | Переглядів: 97 | Додав: tiesto | Дата: 28.01.2021 | Коментарі (0)

Автори: Впорядковано та видано Василем та Олесею Глібка до 600-річчя рідного міста Чернівці
Видавництво: EXECUTIVE OF THE UKRAINIAN WOMEN’S ASSOCIATION OF CANADA
Рік видання: 1974
Кількість сторінок: 102 с.
Мова: українська, словацька, французька, румунська
Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаєром в період з 1902 по 1912 роки, відредагованого та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора.

Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини.

Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок.

Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині території України та Румунії. ... Читати далі »
Категорія: Книги по вишивці і українському костюму | Переглядів: 92 | Додав: tiesto | Дата: 28.01.2021 | Коментарі (0)