Автор: Щербаківський В.
Місце видання: Львів, Київ
Рік видання: 1913
Кількість сторінок: 86 с.
Рідкісне й цінне видання з багатим фактичним та ілюстративним матеріалом. Книжка “Українське мистецтво Т. I. Деревляне будівництво і різьба на дереві” була першим томом фундаментальной серії Вадима і Данила Щербаківських “Українське мистецтво”. Другий том вийшов друком у Празі в 1926, а третій (останній) - у Римі в 1980. Два перших тома було перевидано у Харькові в 2015 р. з додатками і довідковою інформацією.
...
Читати далі »
|
Автори: Дмитро Крвавич, Галина Стельмащук
Місце видання: Київ
Видавництво: Наукова думка
Рік видання: 1988
Кількість сторінок: 275 с.
Видання базується на малюнках українського народного одягу з колекції акварелей львівського художника і архітектора кінця 18-го — початку 19-го ст. Юрія Глоговського. Українській тематиці в колекції присвячено більше 350 сюжетів, кращі з них вміщені в даній книзі. Це зарисовка костюмів, етнографічно-побутових сцен з життя населення.
Авторами здійснено наукову характеристику представлених зразків народного одягу, показано історичні та естетичні основи його розвитку, висвітлено також культурно-художнє життя Львова кінця 18-го — початку 19-го ст.
Для етнографів, істориків, мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів художніх вузів.
...
Читати далі »
|
Автори: Одарченко П., Царинник Г.
Місце видання: Торонто-Філадельфія
Видавництво:Світова Федерація Українських жіночих організацій
Рік видання: 1992
Кількість сторінок: 311 с.
Завдання книжки зберігати мистецьку творчість українського народу, значною частиною якого є одяг; допомогти відтворю вати в наш час його зразки, тому текст її — двома мовами. Важливість видання підкреслює розділ ,,До історії дослідження українського народного одягу . З нього читач довідається як з давніх- давен дослідники глибоко цікавилися українським народним побутом, зокрема одягом.
Цінним додатком є словник народних назв частин одягу та деяких предметів з побуту.
Народний одяг поступово цілком зникає, а з ним і терміни. У книжці вони будуть збережені.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Балтія-Друк
Рік видання: 2006
Кількість сторінок: 64 с.
Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кін. XIX - поч. XX ст., що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.
...
Читати далі »
|
Місце видання: Київ
Видавництво: Либідь
Рік видання: 1996
Кількість сторінок: 176 с.: іл.
Грунтовна, детально пророблена монографія, рекомендована Міністерством освіти для студентів вищих навчальних закладів. Текст розпізнано. Більше 72 сторінок кольорових ілюстрацій, велика кількість графічного матеріалу.
Висвітлюються витоки традиційного українського костюму, його багатовікова історія, тісно пов'язана з процесом розвитку української спільноти. Представлене широке розмаїття народного вбрання відповідно до історико-етнографічних регіонів України, детально розглядаються його численні компоненти та прийоми оздоблення.
Для викладачів, науковців, студентів, мистецтвознавців, модельєрів, усіх, хто цікавиться українською культурою.
...
Читати далі »
|
|