Місце видання: Косів
Видавництво: Писаний Камінь
Рік видання: 2017
Кількість сторінок: 296 с.
Цей тлумачний словник гуцульських говірок містить майже 20 000 слів, які є широко вживаними на території Гуцульщини, в українській діаспорі за кордоном. У словнику зібрано слова-діалектизми та їх протлумачено, що пов’язані з багатогранним життям, побутом, культурою горян, веденням домашнього і полонинського господарства, лісосплавом і лісопереробкою, солеварінням, одвічною національно-визвольною боротьбою Січового стрілецтва та ОУН-УПА проти різного штибу загарбників тутешніх земель. Тут уперше серед словникових видань систематизовано гуцульські назви населених пунктів, релігійних свят, імен людей, календарних місяців і днів, одиниць виміру, певної кількості числівників тощо.
Словник за задумом укладача розраховано на найширше коло його користувачів:учнів і їхніх батьків, учителів, студентів і викладачів вузів, етнографів, краєзнавців, музейних працівників, журналістів і літераторів, туристів з близького та далекого зарубіжжя. Цим самим словник слугуватиме збереженню і примноженню гуцульських говірок. ... Читати далі »
Категорія: Словники українських діалектів | Переглядів: 471 | Додав: tiesto | Дата: 10.07.2019 | Коментарі (0)

Повна назва: Український правопис у таблицях. Правила, винятки, приклади, коментарі
Місце видання: Харків
Видавництво: Світ дитинства
Рік видання: 2000
Кількість сторінок: 64 с.
До учбового посібника ввійшли основні правила української орфографії і пунктуації. Вони відібрані з урахуванням частоти помилок, що припускаються на письмі, і представлені в 54 таблицях. Перед таблицями подано короткий теоретичний вступ «Основи українського правопису». Окремо виділено деякі слова, правопис яких зазнав змін згідно з новими правилами 1993 року (Український правопис— К.: Наукова думка, 1996).
Додаток становить собою 18 таблиць відмінювання і дієвідмінювання.
Посібник розраховано на учнів старших класів середніх шкіл, абітурієнтів, студентів, а також усіх, хто вдосконалює знання з української мови. ... Читати далі »
Категорія: Книги для вивчення української мови | Переглядів: 349 | Додав: tiesto | Дата: 10.07.2019 | Коментарі (0)