23:49
Іван Франко - Учитель

Місце видання: Львів
Видавництво: Друкарня Ставропигійського університету
Рік видання: 1896
Кількість сторінок: 104 с.
Вперше ця п'єса була опублікована під назвою "Кого зненавидять боги..." — початок латинської приказки, що має закінчення "того зроблять вчителем". Актуальна як на той час назва: чи можна уявити собі більш тернистий за вчительський шлях?..
Законом 1868 року Австро-Угорської імперії передбачався перехід шкіл з підлеглості церковним властям до світських шкільних органів. Для керівництва початковими, середніми і професійними школами була створена Крайова Шкільна Рада, пізніше — повітові та місцеві шкільні ради, а членами останніх у Галичині призначалися представники української інтелігенції, польської буржуазії та поміщики. Таким "посередникам" між селянами та їх грошима, призначеними на будівництво школи часто було вигідно, аби остання не працювала: "...В матеріальному відношенні школи ледве животіли. Позбавлені урядової допомоги, вони лягали додатковим тягарем на плечі і так вже переобтяженого непосильними податками народу. В цьому, безперечно, крився хитрий та підступний задум — панівна верхівка намагалася зробити школу — а отже і освіту взагалі — ненависною для народу".


 Завантажити книгу Іван Франко - Учитель PDF 1 МБ
Категорія: Українські комедії (книжки, журнали) | Переглядів: 184 | Додав: tiesto | Теги: приколи, українські комедії, гумор українською мовою, Франко, український гумор, комедії українською, скачати, завантажити | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar