21:57
Квітка-Основ'яненко - Салдацький патрет

Рік видання першоджерела: 1833
Події у творі розгортаються на ярмарку, де «скусний» маляр Кузьма Трохимович виставив власноруч мальований «патрет» солдата-москаля. Він так був схожий на справжнього, що перекупки підносили йому бублики, з ним загравали дівчата, а розгадав несправжність солдата швець, який побачив недоліки насамперед у погано змальованих солдатських чоботях. Таку «критику» маляр Кузьма Трохимович не лише стерпів, а й тут же взявся підправити чоботи. А от коли швець почав шукати вади ще і в солдатському «мундирі» (не так рукави пришиті), то тут вже маляр не стерпів і відрізав: «Швець, знай своє шевство, а у кравецтво не мішайся!».

Портрет у творі виконує подвійну функцію. З одного боку, він — витвір народного мистецтва і сприймається як реальність, з іншого — це штучність, копія дійсності. Крім того, він створює безліч комічних ситуацій: чим довше перебуває на ярмарку, тим більше народу долучається до розваги, при цьому портрет є високим зразком народного малярства. Мальований солдат сприймається як справжній, але постає як декорація. Народ спочатку сприймає його як живу реальність і до нього йдуть з подарунками, пропозиціями.

Поведінку персонажів об'єднує одне — неготовність сприйняти побачене як витвір мистецтва. Цим Квітка-Основ'яненко підкреслив думку, що не кожен спроможний правильно оцінити й сприйняти зразки мистецтва на належному рівні.


 Завантажити книгу Квітка-Основ'яненко - Салдацький патрет DOCX 27 КБ

Завантажити книгу Квітка-Основ'яненко - Салдацький патрет PDF 323 КБ
Категорія: Українські комедії (книжки, журнали) | Переглядів: 281 | Додав: tiesto | Теги: скачати, завантажити, комедії українською, приколи, український гумор, гумор українською мовою, Квітка-Основ'яненко, українські комедії | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar